.

1.
Koľko stoja fólie na auto?

Vážený záujemca, prosíme Vás aby ste nás kontaktovali ohľadom cenovej ponuky, ktorú Vám rád vypracujeme na základe Vašej požiadavky.

2.
Koľko trvá aplikácia fólií na jedno auto?

Od stĺpika „B” to jednému človeku to obvykle zaberie 2 - 4 hodiny. Presný čas závisí od typu auta, od techniky aplikácie a od typu materiálu s ktorým pracuje. Aplikácia fólií na predné bočné sklá trvá približne 1 - 2 hodiny, kým na čelné sklo 1,5 - 3 hodiny.

3.
Treba na aplikovanie fólií vybrať sklo?

Závisí to od techniky, ktorou vami zvolená firma zvykne pracovať. Niekto pracuje tak, že sklo demontuje a niekto zas tak, že nie. Ak niekto pracuje s dostatočnými skúsenosťami, tak sa demontáže skla nemusíte báť. Ak vás však aj napriek tomu skutočnosť, že by mali vaše sklo vybrať znepokojuje, radšej si vyberte spomedzi tých partnerov, ktorí pracujú bez demontáže.

4.
Môžem počkať, kým mi aplikujú fóliu na auto?

Väčšinou áno. Väčšine našich partnerov nerobí problém ak počkáte, kým sa práca na vašom aute dokončí. Skutočnosť však je, že zákazník by mal na svoje auto vyčkať vo vyhradenej čakárni, aby nikoho počas práce nerušil. Je len pár takých kolegov, ktorých nedokáže pri ich práci rušiť ani len ten “najukecanejší” zákazník alebo to, ak každý tretí krok treba niekomu vysvetľovať…

5.
Akú záruku vám dá SkyFol?

Skyfol Vám poskytne záruku na každý typ fólie, na základe predpisov od výrobcu od 3 do 10 rokov!

6.
Pri pohybe okna sa fólia nepoškodí?

Existujú lacné a nekvalitné fólie, na ktorých je ochranná vrstva proti poškriabaniu len veľmi tenká, alebo sa na ich povrchu ani vôbec nenachádza. Všetky fólie SkyFol sa vyrábajú s ochrannou vrstvou proti poškriabaniu vďaka čomu sa počas pohybu okna fólie nemôžu poškriabať. Je však dôležité vedieť, že pri niektorých typoch automobilov sa už v mechanizme na pohyb okna nepoužíva plstený materiál. Naši partneri veľmi dobre vedia o ktoré typy áut sa jedná a preto tam sami umiestňujú samolepiacu plsť, čím zabraňujú poškodeniu fólie.

7.
Kam si môžem dať fólie na autá?

Na Slovensku si od „B” stĺpika môžete vybrať akúkoľvek tmavú fóliu na auto. Na predné bočné sklá je povolená iba číra bezpečnostná fólia. Fólia musí mať povolenie od MDPT SR. Montážne stredisko Vám musí vystavyť osvedčenie. Každá fólia musí byť označená štítkom, ktorý obsahuje kód fólie 27 MD.

8.
Dokázal by som si fólie na okná aplikovať aj sám?

Aj z viacerých dôvodov neodporúčame aplikovanie fólií v domácnosti. Výsledok by nemusel spĺňať vaše očakávania, pretože ich aplikácia naozaj veľmi náročná. Kvalitný materiál, ktorý by spĺňal všetky vaše očakávania nikde nezoženiete a aj keby sa vám to podarilo, bez certifikátu a štítkov sa fólia ráta za ilegálnu. Pokiaľ vás zastaví policajt a nepreukážete mu pôvod fólií potrebným certifikátom, alebo ak nebudete mať pri fóliách umiestnené štítky, policajt vám ich nariadi odstrániť pričom dostanete aj mastnú pokutu, alebo prídete o technický preukaz.

9.
Ako sa dá fólia na autá odstrániť?

Odstránenie fólií na auto si vyžaduje odbornú prácu. Môžete si ušetriť naozaj veľa nepríjemností, ak odstránenie fólií zveríte do rúk skutočných profesionálov, ktorí na to majú nielen dostatočné skúsenosti ale aj profesionálne náradie. Fólia po odstránení zanecháva na skle zvyšky lepidla, preto je mimoriadne dôležité aby sa vždy odstraňovala len profesionálnym spôsobom. Veľmi dôležitá je aj otázka ohľadom vykurovacej mriežky. V jednotlivých prípadoch (jedná sa o 1 zo 100 prípadov) sa môže stať, že sa pri odstraňovaní fólie poškodia jednotlivé vodivé prúžky. Dôvodom toho všetkého sú menej kvalitné vykurovacie mriežky v automobiloch. Vďaka parnému stroju sa dá znížiť riziko tohto poškodenia, ale nikdy si nemôžeme byť istí na 100%. Pri odstraňovaní fólie vás o tom naši partneri v každom prípade informujú, ale na tento technický problém vám žiaľ nikto nevie dať 100% záruku.

10.
Prečo existujú rôzne série fólií na auto?

Autofólie filtrujú rôzne oblasti elektromagnetického žiarenia čo závisí od výrobnej technológie. Niektoré typy sú vhodné iba proti nazeraniu, niektoré blokujú veľké množstvo slnečného žiarenia. Aké sú teda možnosti? Pozrite si naše jednotlivé série!

11.
Prečo sú fólie lepšie než tónované sklá?

Tónované sklá sú schopné prefiltrovať iba viditeľné svetlo čo v praxi znamená, že z infračerveného svetla viac než polovicu nedokážu prefiltrovať. Ďalším problémom je, že sú dostupné len v jednom odtieni, čo znamená len 20% prepustenie svetla. S fóliami SkyFol môžete prefiltrovať až 92% infračerveného žiarenia pričom môžete dosiahnuť prepustenie viditeľného svetla pri tej najtmavšej 3% a neviditeľného až 90%. Sklá, ktoré majú fólie dokážu prefiltrovať až 99% ÚV žiarenia. &v tejto oblasti sa s nimi tónované sklá ani len nemôžu porovnávať.

12.
Prečo sú lepšie fólie, ako rolety?

Prednosťou roliet je, že ak chcete môžete si ich stiahnuť avšak ich obrovskou nevýhodou oproti fóliám je, že kazia výhľad, ich filtrácia nie je účinná, majú len jeden odtieň a sú trikrát drahšie ako profesionálne fólie SkyFal, ktoré vás zároveň budú chrániť aj pred slnečným žiarením.

13.
Prečo sú lepšie fólie na autá, ako slnečné tienidlá?

Teraz píšem hlavne pre mojich pánskych čitateľov. Aj vám doslova krváca srdce, keď vám na okno niekto zavesí plienku, ktorá sa krásne vznáša vo vetre, alebo vám “vycapí” na okno slnečné tienidlo? Zopár argumentov, ktoré vás presvedčia:- Cez fóliu na autá vidíte všetko, kým cez plienku nič...- Vaše dieťa môže pokojne sledovať cez okno okolie a pritom ho nebude pražiť slnko.- Fólie na autá dokážu veľmi účinne prefiltrovať nebezpečné ÚV žiarenie, vďaka čomu bude vaše dieťa aj počas jazdy v aute dokonale chránené.- …a len tak mimochodom - auto je s fóliami oveľa krajšie!

14.
Dokážu fólie rušiť signál mobilného telefónu, alebo GPS zariadenia?

Pri pokovaných fóliách sa to môže stať. Je však veľmi dôležité aby ste vedeli, že metalizované, pokované fólie na autá sa vyrábajú so 60% pokovanou vrstvou, ktorá je taká tenká, že v žiadnom prípade nedokáže rušiť signál mobilného telefónu ani GPS zariadenia. Len čisto pokovaná fólia vám s tým môže spôsobiť problémy. Fólie tohto druhu sa však báť nemusíte, pretože v ponuke SkyFol sa taká vôbec nenachádza.

15.
Čo môže urobiť policajt, ak mám na sklách auta fólie bez potrebného povolenia?

Policajt vám dokonca môže odobrať technický preukaz, ak sa preukáže, že vaše auto ktoré má na sklách fólie bez príslušného povolenia, alebo ich nemá správne aplikované

16.
Čo povie kontrolný technik, ak zistí, že mám na aute fólie bez povolenia?

Kontrolný technik vás cez STK pustí len v prípade, ak majú fólie na aute príslušné osvedčenie a 27 MD.. označenie, ktoré je prostredníctvom štítka umiestnené medzi fóliou a sklom tak, aby sa nedal odstrániť.

17.
Nebude mi fólia prekážať počas jazdy?

Fólie SkyFol sa vyrábajú s kryštálovo čistým polystyrénom a lepidlom a práve preto vám vo výhľade nijako nemôžu prekážať. Ak ste na svojom aute fólie ešte nemali, potom vám radšej radím, aby ste si po prvýkrát dali fóliu, ktorá prepúšťa 15% svetla, pretože jazda za tmy, alebo za zníženej viditeľnosti môže byť pre môže byť veľmi neobvyklá. Ak však už zopár mesiacov vediete motorové vozidlo s tmavšími sklami, tak vám nebude robiť problémy už ani 3% fólia.

18.
Čo mám robiť, ak nemám certifikát?

Veľmi často sa stáva, že pri predaji vozidla zabudne predošlý majiteľ odovzdať certifikát tomu novému. Ak sú na aute fólie značky SkyFol (túto značku môžete nájsť na štítku medzi oknom a fóliou) prosím nadviažte kontakt s našou zákazníckou linkou prostredníctvom emailu: info@skyfol.com a my vás ohľadom vydania nového certifikátu určite budeme kontaktovať.

19.
Ako je možné, že fólia na autá nám poskytuje ochranu pred teplom?

Prenikajúce teplo sa skladá z viditeľného svetla a z infračerveného žiarenia. Tie fólie na autá, ktoré dokážu prefiltrovať aj infračervené žiarenie nazývame fóliami s tepelnou ochranou. Stupeň tepelnej ochrany závisí hlavne od toho v akej miere dokáže daná fólia prefiltrovať infračervené žiarenie. Ak sa ide o fólie ktoré majú rovnaký stupeň prepúšťania svetla, v tom prípade bude mať fólia ktorá dokáže prefiltrovať viac infračerveného žiarenia aj väčšiu tepelnú ochranu. Najlepšia séria fólií na auto značky SkyFol je NT Pro, ktorá prefiltruje až 92% infračerveného žiarenia. Profesionálna séria fólií SkyFol NT dokáže prefiltrovať až 60% infračerveného žiarenia, kým séria SkyFol RS dokáže účinne prefiltrovať len viditeľné svetlo.

20.
Ako sa môže čistiť okno, na ktorom je fólia?

Je priam nevyhnutné, aby ste pri čistení takéhoto okna zabudli na ostré, drsné nástroje a aj na silné čistiace prostriedky. Samozrejme, že fólie SkyFol sa vyrábajú s povrchom, ktorý je odolný voči poškriabaniu, ale proti drsnému či ostrému náradiu, alebo silným chemikáliám nemajú ani šancu. Na čistenie fólií na aute používajte obyčajný prostriedok na umývanie okien určený na bežné domáce použitie a jemnú handru.

21.
Každá fólia po čase sfialovie?

Nie. Sfialovejú len tie fólie, ktoré nemajú vhodnú pigmentáciu, majú len jednu vrstvu a nedokážu prefiltrovať ÚV žiarenie. Nemusíte sa však obávať, pretože v ponuke SkyFol takto nekvalitné fólie ani nenájdete.

22.
Čo znamená doživotná záruka od SkyFolu?

SkyFol bola prvá značka, ktorá na svoje fólie poskytla takú dlhú záruku. Pokiaľ si na vaše auto vyberiete fóliu spomedzi sérií HP, SHP, NT alebo NT Pro, tak vám SkyFol dá záruku až do vtedy, kým bude vozidlo vo vašom vlastníctve.

23.
Ako mám zistiť či je firma, ktorá sa zaoberá fóliami spoľahlivá?

Najlepšie bude, ak si zvolíte jedného z tých partnerov, ktorých vám odporučí jeden z väčších partnerov SkyFolu. Treba si zistiť od kedy sa daná firma zaoberá aplikáciou fólií, na koľko áut už aplikovali fólie a treba si obzrieť aj celkový vzhľad ich pracoviska. SkyFol už od roku 2015 zaviedol hodnotenie jednotlivých pracovísk zákazníkmi. Ak si u jedného partnera objednáte fólie na autá, po dokončení jeho práce ich môžete ohodnotiť, aby sa aj ďalší zákazníci mohli správne rozhodnúť.

24.
Prečo mám dôverovať kvalite značky SkyFol?

SkyFol sa fóliami na autá zaoberá už viac než 30 rokov. Na tento trh vstúpili ako prví a od vtedy robia priam až neuveriteľné pokroky. Fólie SkyFol vyrábajú popredný výrobcovia z Ameriky a Izraelu, jednotlivé série sú vyrobené z tých najlepších zdrojov.

25.
Prečo je séria HP / HP PRO lepšia, ako séria NR?

HP / HP PRO séria fólií na autá od SkyFolu obsahuje mimoriadne tenkú vrstvu pokovania, vďaka čomu dokonale filtrujú infračervené žiarenie, naopak séria fólií NR dokáže prefiltrovať iba viditeľné svetlo. Vďaka farbeniu 3. generácie obsahuje jedno z najstabilnejších farbení v odvetví.

26.
Prečo je farba na fólii pre autá taká stabilná?

Stabilitu sfarbenia fólie na autá určuje použitý typ farby, počet vrstiev a kvality čiastočiek ÚV filtra. Je dôležité vedieť, že každá hlboko farbená fólia na autá po istom čase začne blednúť, jej hodnota je však pri kvalitných fóliách takmer nebadateľná. Všetky SkyFol fólie sú viacvrstvové, obsahujú anorganické čiastočky ÚV filtra a vyrábajú sa s hlboko farbenou technológiou 3. alebo 4. generácie odolnou voči ÚV pigmentom.

27.
Aké dokumenty dostanem po aplikácii autofólií?

Po aplikácii fólií SkyFol vám ich zmluvný partner vydá potrebný certifikát, s ktorým môžete preukázať pôvod aj typ fólií, ktoré na aute budete mať. Certifikát je .podobnej veľkosti, ako váš technický preukaz, vďaka čomu ich môžete dať na to isté miesto a tak ho budete mať vždy po ruke, keď to bude potrebné